MASAŻ RELAKSACYJNY PLECÓW

Dla osób żyjących w ciągłym stresie, najodpowiedniejszą formę masażu stanowi masaż relaksacyjny. Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny pobudza skórę i mięśnie pacjenta zmniejszając ich napięcie, przywraca prawidłowy rytm serca i poprawia krążenie krwi.

Do tej formy masażu stosuje się zazwyczaj wszelkiego rodzaju aromatyczne zapachy (świece, kadzidełka) oraz odprężającą muzykę.

Spokojny i rytmicznie wykonany masaż niweluje stres oraz związane z nim dolegliwości takie jak: bóle głowy i pleców, jak również zaburzenia koncentracji, depresję, czy też ogólne wycieńczenie organizmu.

Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, wspaniale oddziałuje na układ nerwowy, równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi.

MASAŻ KOSMETYCZNY TWARZY, SZYI I DEKOLTU

Masaż kosmetyczny jest stosowany przede wszystkim w celach profilaktyczno-pielęgnacyjnych. Podtrzymuje elastyczność skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Polega na mechanicznym oddziaływaniu za pomocą zespołu ruchów na skórę i położone pod nią tkanki, mięśnie i narządy. Masaż kosmetyczny stanowi odnowę biologiczną. Skóra zostaje oczyszczona ze zrogowaciałego naskórka, otwarte pory wydzielają zużyte produkty przemiany materii. Skóra zostaje obudzona i ożywiona przez krew i limfę.

Po serii ok. 10 zabiegów masażu drobne zmarszczki znikają, a głębsze znacznie się zmniejszają. Taki masaż działa relaksująco i odprężająco oraz pozwala pozbyć się zmartwień.

Masaż kosmetyczny regeneruje naszą skórę, duszę, urodę.

Przeciwwskazania do masażu kosmetycznego:

  • stany zapalne, alergiczne i zakaźne skóry,
  • usunięcie zęba i zmiany ropne około-zębowe,
  • stany ropne migdałków,
  • stany gorączkowe,
  • wady serca,
  • zapalenie żył i świeże zakrzepy,
  • nadczynność tarczycy.